| Adiadictie a întrebat:

Desteptii traiesc mai mult ca prostii?

Răspuns Câştigător
| munteanuionvictor a răspuns:

Da,deoarece au un stil de viață echilibrat.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu are logica intrebarea realy dont match with reality

| Drimmero a răspuns:

Nu are nicio logica acest lucru,, bine, sunt cazuri in care prostii si-o fac cu mana lor si ajung sa fie ucisi, dar asta e alta mancare de peste.
Una peste alta,, ori ca esti destept, ori ca esti prost, tot in categoria umana te incadrezi, oricine isi are sfarsitul intr-un moment al vietii, moartea nu iarta pe nimeni.

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Ce-ți mai iei apărarea.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Ce-ti mai place sa te bagi in seama,, Papleaca

| oglindasultanului a răspuns:

Nu conteaza cat sau cum gandesti, ci de cum iti permiti sa faci alegerile. degeaba esti "destept", ca sa fi stresat de "prostul" care iti fura locul. Nu sunt fixate corect in viata aceste "reguli". Acela moare primul, iar "prostii" habar nu au cat de sanatos le este stilul de viata,

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu neaparat ca se streseaza mai mult incercand sa gaseasca rezolvarea la zeci de probleme si sunt tot timpul focusati pe cate ceva. Nu mai au timp deloc pentru ei si pentru lucrurile care le fac placere.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Nu sunt oameni prostim ci doar slab pregatiti.,needucati,lasati de izbeliste de familii iresponsabile. (Dar nu văd ce legătura are intrebarea ta cu categoria religie, unde ar trebuî sa se vorbeasca despre viata si legatura noastra cu Cel care este sursa vieții, Dumnezeu, si despre modul de inchinare aprobat de Dumnezeu, si necesitatea cunostinței lui Dumnezeu.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar invers...

| Victor453 a răspuns:

Invers, prostii se bucura de viata, si nu le pasa pe nimic si nimeni
dar desteptii prea mult se gindesc si asta le ucide

| Raniaa a răspuns:

Nu stiu sigur daca traiesc mai mult, dar, cu siguranta sunt mai fericiti. Un destept mai are o depresie, o framantare, o durere de cap...pe cand un prost, doar dureri in cot.

| JustAGirl333 a răspuns:

Că prostii cad prin șanțuri, sunt călcați de mașini, etc.
De ce?
Pentru că sunt proști.
Acum serios, nimeni nu a demonstrat asta