| AndreeaFarasperante a întrebat:

Din cauza unei sticle de bere din care si asa nu am baut prea mult retardata de diriga vrea sa le scada nota la purtare tuturor celor care au baut din sticla nu numai mie.Chiar e atat de grav sa aduci o bere la scoala?Dar acum ce ma sfatuiti sa fac ca macar colegii sa nu fie pedepsiti asa,sa suport eu totul?Va rog din suflet raspundeti-mi.

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Tot asa fac si soferii prinsi bauti.-E chiar asa grav? Am baut doar putin.Problema este ca nu conteaza cit ai baut ci ca ai facut-o sau in cazul tau, ca ai introdus alcool in scoala.Este INFRACTIUNE si se pedepseste.La mine la munca se lasa cu desfacerea contractului de munca fara nici o discutie.

| AndreeaFarasperante explică (pentru harciog):

Vai ce sa spun.Am omorat pe cineva sau ce?

| AndreeaFarasperante explică:

Am incercat totul dar am o diriga mult prea de tot...P.s sticla era de 2 l

| mgtow a răspuns (pentru AndreeaFarasperante):

Invatare de minte sa va fie asa nu mai repetati tampeniile astea la scoala.

| AndreisiMaicum a răspuns:

Pai drept sa spun acum depinde in ce clasa esti.
Daca esti in 11 sau 12 o sticla de bere mai mica gen 0.5 nu ar fi foarte rau.Acuma depinde ce colegi ai in clasa si cat de paraciosi sunt.Ca sa nu fie ei pedepsiti incerca sa ii castigi increderea la diriga sau sa iti asumi vina in timpul orei de dirigentie.

| piticooot1 a răspuns:

In ziua de azi e complicat si cu telefonul sa il aduci la scoala, apui o sticla de berebig grin. trebuia sa beti pe ascuns. incearca sa iti ceri scuze fata de diriginta ta si spune-i ca nu se v-a mai repeta.