| Unuseranonim a întrebat:

Din ce am observat eu in majoritatea relatiilor atunci cand exista certuri, baiatul da vina pe fata, iar fata da vina pe baiat, fara a-si asuma nimeni vina. Asta am observat si in multe casnicii. Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asumarea face parte din maturizare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai atunci nu ar mai fi certuri... nu asta e definitia certurilor fiecare sa aiba alta parere?

| Hammurabi a răspuns:

De fiecare dată când o relație a degenerat în certuri (s-a întâmplat de câteva ori când eram mai adolescent) i-am pus capăt și am încheiat totul.
Nu sunt adeptul teoriei că în orice relație există certuri și ele trebuiesc gestionate. Certurile într-o relație înseamnă nepotrivire.
Acum sunt într-o relație de mai mult de 5 ani și nu ne-am certat niciodată. Și nici nu cred că se va întâmpla.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Certurile multe vin ca urmare a imaturitati emotionale, lipsa stabilității emotionale, gelozie, lipsa încrederi, alte chestii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nici unul nu este capabil sa-si asume responsabilitatea pentru ce scoate pe gura sau pentru faptele lor.