| GabbyGabriella64 a întrebat:

Din ce e facuta o capsula(medicament)? ce rol are? ce se intampla daca scoti pulberea dinauntru si o consumi fara capsula?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nimic daca consumi continutu fara capsula, o parte din ingrediente contin coloranti si cateva chimicale

| darrio2007 a răspuns:

Poti lua doar pulberea dar sa stii ca gustul nu este chiar placut. De-asta exista capsula, se topeste in contact cu acidul gastric din stomac si se elimina pulberea.

| Mosotti a răspuns:

Daca scoti pulberea risti sa nu mai aiba efect, capsula aia e sa protejeze sa treaca de un loc unde substanta e distrusa, ajunge unde trebuie, si abia acolo se dizolva capsula si se asimileaza.
Desi eu am luat odata pulberea aia fara capsula, si a avut efect la fel ca, cu capsula.