| MuFfiN3097 a întrebat:

Din Clannad,de ce a murit fetita lor? Adica stiu ca Nagisa a murit cand i-a dat nastere, nu? Dar fetita?

Răspuns Câştigător
| iusty12 a răspuns:

Fetita lor nu a murit, acela a fost doar un vis (cosmar). Tomoya visa dupa ce a vazut ca Nagisa a lesinat dupa ce a nascut. In realitatea animeului Nagisa este vie si fetita lor la fel.

1 răspuns:
| MuFfiN3097 explică:

De fapt, as vrea sa imi mai ziceti si asta:dorinta lui de atunci cand si-a iertat tatal a fost indeplinita in lumea aceea paralela, nu?(dorinta a fost sa nu se intalneasca niciodata)