| anonim_4396 a întrebat:

Din punctul vostru de vedere e mai rentabil sa iti iei casa sau apartament? Astept mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Stiu un cuplu tanar care s-a dus in RO sa isi ridice o casa. Ca sa se lege la curent trebuia sa plateasca 10.000€, daca era casa cumparata direct ieseau mai ieftin, au decis intr-un final un apartament cu 3 dormitoare. La cate scumpiri sant si viata dura, casa ramane un moft. Apartamentul se poate rezolva, garsoniera pentru costuri mici, sau cu mai multe camere pentru familie numeroasa (sau cine vrea facturi mai mari).

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apartament.

| danbnz a răspuns:

Casă, daca ai bănet.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu am vandut apartamentul si am luat casa la curte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rentabil din ce punct de vedere? sa inchiriezi? sa intretii? comfort?

| sierra1 a răspuns:

Decât chirie, sigur ce e mai rentabil doar să ai de unde...

| Simpatic a răspuns:

Depinde casa are avantajele ei, dar daca este mare se tine cu mare cheltuiala, apartamentul are si avantaje si dezavantaje mai ales cand ai vecini de rahat!

| Frank51 a răspuns:

Din punctul meu de vedere casă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu personal as miza pe cumparatul unei case. La casa ai gradina, poti sa plantezi flori, zarzavaturi, pomi.

| Trixt3r a răspuns:

Cred ca depinde la ce te referi cand spui rentabil.

Eu am trait toata viata la casa, am stat 2 saptamani la bloc si am simtit ca o iau razna. Probabil multi care stau la bloc nu ar rezista la casa.

Ambele au avantaje si dezavantaje.

| Mavni a răspuns:

Ai bani? Casa. Daca exista deja sau daca o ridica un dezvoltator. Ca sa o faci tu, cheltuielile sunt mai mari. Avize, alergatura, etc.

| danieltulcea84 a răspuns:

O casă cu puțin teren, dar o casă, nu o vilă.

| DaniliucC a răspuns:

In cazul in care vrei confort, cu siguranta - o casa
https://loveisaname.com/locuinte-extraordinare/