| unknow1134 a întrebat:

Dirigintele ne-a spus sa aducem 4 desene(la ora de desen) dar nu stiu ce sa desenez, imi dati voi cateva sugestii? happy

Răspuns Câştigător
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Buna!
Poti desena asa:
O fata de leu;
O casa;
un inger;
o parte dintr-o localitate;
un sat de tarani;
o campie.
Sau incearca si tu un portret sau chiar un autoportret, de ce nu?
Sper ca te-am ajutat cat de cat.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Arta...Sensibilitatea. Modul în care transpunem stările sufletești și spiritualitatea și le armonizăm perfect cu intelectul. Creativitate...Totuși imposibilitatea interconectării factorilor prezenți mai sus ne poate induce într-o stare de sinamăgire, simbolizând acest semifinalism progresiv care nu ne poate defini în cele din urmă ca artiști. Aș defini acest lucru ca pe o agranulocitoză a creativității umane și de antichivernisire a particularităților individuale. Ar trebui să încerci să găsești punctul izogeotermic al căldurii sufletiste și intelectuale. Dacă nu reușești înseamnă că suferi de orbire precoce, metaforic vorbind, din punctele de vedere prezentate mai sus și ar trebui să diafendizezi stima de sine cu ajutorul unei intermodulații neurologică și să părăsești această încercare de interconectare a yin și yang-ului artistice și să mergi numai pe ceea ce poți, mai exact pe o fonoaudologie modestă, adoptând o mentalitate autosoteriologică, pentru a putea conviețui în societate și trăi acceptabil pe restul parcursului acestui drum parcă uneori benevol și interminabil

| Pardelian a răspuns:

Exact ce vezi de la fereastra ta-blocuri masini etc