| 2Low a întrebat:

Dispretuiti oamenii saraci?
Oamenii strazii ma refer.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu dispreţuiesc pe nimeni şi nimic.

| neutrino a răspuns:

Nu, si orice om cu scaun la cap nu poate dispretui drama acestor oameni.

| 2Low explică (pentru neutrino):

Asa este!
Ai dreptate.Dar vezi tu, sunt oameni care ii considera pe acestia, fosti sau actuali paraziti ai societatii:alcoolici, oameni buni de nimic care nu au fost in stare sa faca ceva cu viata lor.
Dar nu se gandesc ca poate unii nu au avut sansa de a face ceva bun cu viata lor.

| piratuu a răspuns:

Nu.

| musiiic a răspuns:

Fac diferenţa.
Îi dispreţuiesc pe cei care nu muncesc să îşi câştige o pâine pentru că sunt prea leneşi (asta în cazul în care au unde munci) şi stau şi se plâng toată ziua sau pe cei pe care încerci să îi ajuţi cu lucruri materiale, dar vor numai bani (pe care, în majoritatea cazurilor, se duc să îi bea).
Cei care chiar nu au posibilităţi (probleme medicale, lipsa locurilor de muncă) îmi rup sufletul.

| Jokyo a răspuns:

Nu ii inteleg ca au problemele lor daca ii mai facem si noi sa se simta prost ce fel de oameni am fi?