| MistarGoGu a întrebat:

Doar eu am impresia ca Tiktok s-a transformat intr-o latrina puturoasa în care 7 din 10 postrari pe FOR you contin vulgaritati, traznai de gradinita si live -uri cu provocari grotesti? Asta pentru faptul ca accesul este gratuit și întra toti scăpații de la Socola?

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Tik Tok a fost conceput de China pentru alte lucruri iar în vest este folosit pentru pierderea timpului și pentru a colecta date

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Și la noi se colecteaza date! Când intri pe un site *( oricare ) guvernamental, educational sau eCommerce sunt module cookies care colecteaza date! Nu mai vorbesc de hackeri care le " colecteaza " pe sustache fără sa avem habar!
Cine se sperie de asta sa arunce telefonul și calculatorul la gunoi și sa ia calea mănăstirilor! E alba sau neagra!
Când NU am vreo videoconferință cu parteneri sau clienți eu țin camera de la laptop acoperita cu un sticker! Știi ca se poate spiona remote prin camera dacă este net-ul pornit?