| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Dumneavoastra ce ati face daca prietenul vostru cel mai bun s-ar presupune ca sta cu cineva in banca si vor fi prieteni buni...Ti-ar fi ciuda? (Prietena mea cea mai buna sta cu o prietena buna in banca, dar mie imi e ciuda pe acea colega care sta cu prietena mea cea mai buna in banca.In oracol , prietena mea cea mai buna a scris ca eu si cu acea colega suntem cele mai bune prietene ale ei, dar eu vreau sa fiu cea mai buna prietena a ei nu si acea colega.)

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu trebuie să fi geloasă. Pur şi simplu se înţelegi bine şi cu fata respectivă. Nu e nevoie să fi chiar atât de posesivă şi să vrei să'ţi fie amică numai ţie. Pune'te şi tu în locul ei, mă refer să'ţi imaginezi că ai considera şi tu pe încă cineva o prietenă la fel de bună ca ea. Ai să vezi că nu'i nimic rău în asta.
Succes!

| 88Darky88 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat mie.A venit un nou coleg si sa imprietenit bine cu cel mai bun prieten al meu.La inceput sa displaceam reciproc,dar acum ne intelegem bine. Daca ne inervam unul pe altu' ne injuram lume mare, dar nici unul nu se supara. Uneori ca sa nu-l jignesc zic doar ca-i urat, ce chiar este.