| anonim_4396 a întrebat:

Dupa 3 avorturi mai este posibila o sarcina?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde de fiecare organism in parte. Asa cum spunea Rumburak, sunt femei care pierd sirul intreruperilor de sarcina facute si procreeaza in continuare, exista insa nefericite care dupa un chiuretaj nu mai raman gravide niciodata sau nu pot sa duca o sarcina, suferind avorturi spontane. Fiecare cu norocul ei!

| Lora a răspuns:

Greu! Pentru ca se slabesc muschii interiori iar cand bebelusul creste in greutate il poti pierde.

| RUMBURAK a răspuns:

Depinde de persoana.am cunoscut din vedere o persoana care avea 12-13 avorturi si ramanea insarcinata si numai daca manca cu tine din farfurie.si o alta care dupa doua avorturi nu a mai putut face copi niciodata.depinde de mai multe criteri. daca ai facut complicati e cam greu. dar un ginecolog bun cred ca ar trebui sa te indrume.