Janina
| Janina a întrebat:

Dupa moartea artistului, un fost angajat de la Neverland vine cu marturii socante. Menajera Adrian McManus a spus ca Michael Jackson se incuia zile intregi cu baieti in camera si le dadea sa bea vin cu biberonul. Femeia a adaugat ca vine cu astfel de informatii abia acum pentru ca i-a fost frica: "toata lumea de la Neverland stie despre ceea ce facea, numai ca ne era frica sa dezvaluim pentru ca ne ameninta. Intr-una din primele mele zile, Michael a venit la mine si mi-a spus foarte calm: Stii Adrian, daca spui cuiva ceva despre ceea ce se petrece aici nu o sa-mi placa si am pe cineva care va avea grija de tine", suna "amenintarea la moarte".

Adrian a mai spus ca Michael ii filma si fotografia pe baieti in timp ce erau dezbracati. Inainte de marele scandal in care Jordy Chandler il acuza de pedofilie, menajera l-a vazut cand "l-a sarutat pe buze pe minor, dupa care si-a coborat mana pe coapsa baiatului. Mai tarziu, s-au retras in spatele casei, la piscina, unde s-au jucat pentru mai multe ore", a marturisit Adrian McManus pentru "News of the World".

"Michael Jackson nu este un erou, ci un monstru depravat. Acum el este mort, iar lumea trebuie sa stie adevarul", a conchis fosta menajera a lui Michael Jackson.

Ce parere aveti despre aceasta dezvaluire socanta...acesta sa fie adevarul despre regele pop?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu cred. Dovezi. Vreau poze cu el cand pipaia in mod explicit "minorii", eventual inregistrari video. Scandalul asta e vechi, in care MJ e pedofil si homosexual. Eu nu cred, nu fiindca era un megastar (ca niste pasarele avea si el, e clar. dar inclin sa cred ca erau probleme cu imaginea de sine), ci fiindca de atatia ani de cand se discuta asta, nu au aparut dovezi clare. Atata timp cat si-au retras acuzatiile (fie ca au primit bani, cum se zvonea, fie ca era fals), parerea mea e ca nu erau adevarate. Ce fel de om agresat si umilit isi retrage acuzatiile daca primeste cateva sute de mii de dolari? Unul pentru care acuzatiile nu sunt asa de grave pe cat insinueaza. Sau unul care minte.

17 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Adevarat sau nu nu mai conteaza, a murit si fie ca Dumnezeu sa-i ierte toate pacatele si sa-l lase sa se odihneasca in pace. Asa sa facem toti, indiferent de ce a facut, acum il iertam si il lasam sa se odihneasca in pace.

| Mya a răspuns:

Ma indoiesc ca poate fi adevarat... e oribil ce se spune despre el! Chiar trebuie sa fii un "monstru" sa faci astfel de lucruri! Si daca ar fi facut toate astea... Dumnezeu sa-l ierte! Iar noi toti ar trebui sa-l lasam sa se odihneasca in pace...

| Kandy a răspuns:

Acum ca nu mai este printre noi, au aparut tot felul de mizerii despre el: ba ca e gay, ba ca are un copil cu nu stiu cine si acum asta... ce sa mai zic...foame mare de bani! Daca si membrii familiei se bat pentru averea lui ce sa le mai ceri angajatilor? Eu nu cred nimic! Nici nu ar trebui sa ne priveasca viata lui personala, este "King of Pop", deci este cel mai bun cantaret, viata lui personala nu a influentat cariera sa. love struckLove M. J.love struck

| iceman a răspuns:

E usor sa arunci cu noroi, asupra unui mare artist, care din pacate ne-a parasit.Pe mine nu ma intereseaza cum si-a trait viata, cine suntem noi sa il judecam?
Cat despre menajera. destul de urat sa muste din mana care atatia ani a hranit-o.

| redbull a răspuns:

Nu-i adevarat toti " dezvaluie secrete " ca poate poate primesc si ei ceva bani, deja s-a auzit ca avea si o amanta cine stie de unde so trezit si aia ca ii amanta lui, alta ca ii o fosta prietena din tinerete care are un copil cu el si nu stie nimeni, toti vor sa puna mana pe bani chiar si membri familiei se bat intre ei care sa puna mana pe mostenire mai ca nu le pasa de moarte fiului lor sau nepotului sau ce o fi pentru anumite rude. Si cu asta am terminat toti sunt morti dupa averea lui.

| larisa_8487 a răspuns:

Mai conteaza ce si cum? pentru noi e un mare artist e... unic si conteaza ceea ce a facut pentru noi, muzica sa...care am avut-o alaturi in anumite momente ale vietii... ceea c facea el in plan personal prea putin conteaza! noi cunoastem artistul, pentru asta trebuie apreciat! ceea c facea el k om...stie numai d-zeu si aceasta il va judeca nu noi!

| Lory_2572 a răspuns:

Nici eu nu cred...

FlorinGrozea
| FlorinGrozea a răspuns:

O mizerie. Nu e adevărat nimic. Dimpotrivă, primul băiat care l-a acuzat pe MJ de molestare a recunoscut acum câteva zile că tatăl lui l-a obligat. Pentru bani. Sunt totuși niște milioane de dolari...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu era un idol? al cui? al celor care-l aclamau nu? care copil nu si-ar fi dorit sa fie cu michael. daca la noi la 11-12 ani fac ce fac in newerland e exclus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este adevarat nimic! Nu cumva voia si ea sa se joace cu beberonul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o mare tampenie... nu am inteles niciodata de ce oamenii au vrut sa ii faca rau... aceasta femeie a iesit sa zica fel de fel de minciuni pentru ca stie ca michael nu mai are cum sa se apere... e rusinos ceea ce face... daca nu are dovezi mai bine sa taca... michael a iubit prea mult copiii, nu putea sa le faca rau...greseala lui a fost ca a avut prea multa incredere in oamenii din jurul lui... oricum... el va trai mereu in inimile noastre ( a celor care l-au iubit si au avut incredere in el )... Dumnezeu sa iti ofere pacea si linistea pe care nu le-ai avut pe pamant... Love you forever Michael...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Murdarii americane, fara nici un sens. O biata menajera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce monstri insetati de publicitate michael n-ar face asta nici o data daca michael le facea poze barbatilor de ce nu le vedem sau o dovada ceva sper ca familia lui malcal la dat in judecata pe adrian.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o nebuna care nu stie ce spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar exista si o filmare pentru aceste argumente.

| mikki a răspuns:

Oricine poate sa inventeze astfel de lucruri despre Michael...atata timp cat nu e nici o dovada, nici o poza, nici un filmulet eu nu cred prostiile astea!

| Pinky_9657 a răspuns:

Adevarul este ca mereu dupa moartea unei vedete, unii oameni care il urau spun minciuni, deoarece vedeta nu se mai poate apara, caci este moartawinking. Deci nu crede tot. Si chiar daca este adevarat, sa nu murdarim imaginea pe care o avem despre noi. Pentru noi sa ramana un om de milioane