| Kornuletz540 a întrebat:

După scandalul Andrew Tate, voi mai aveți încredere în influenceri, fie ei români sau străini și produsele sau serviciile pe care le promovează?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Pentru nimeni nu trebuie sa iti oferi increderea...Si pe masinile politiei scrie Siguranta si Incredere, si unde sunt cand ai nevoie de ei?
Influencer inseamna o persoana influentatoare... Adica care incearca printr-un mod amabil sau mai putin amabil sa te convinga de ceva, cu sau fara dorinta ta.
Tu trebuie sa cauti, sa te interesezi si sa achizitionezi sau sa faci ce anume crezi ca e folositor pentru tine, care sa merita, sa achizitionezi ce consideri ca e de calitate si iti vine bine...Nu sa te iei dupa viata sau parerea altora, nu sa faci ce vezi la altul sau la tv.
Si nu intotdeauna ce e mai scump e si mai bun.

13 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Daca il urmaresti pe Messi pentru ca vrei sa inveti sa joci fotbal, iar dupa cativa ani se dovedeste ca Messi era un psihopat si a omorat zeci de oameni.
Faptul ca, ipotetic vorbind, Messi este un psihopat criminal nu influenteaza cu nimic calitatea lui ca jucator de fotbal, iar la finalul zilei un tutorial in fotbal facut de Messi va avea aceeasi valoare ca si inainte.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut vreodata incredere in infleunteri atunci ori esti un copil mic, fara prea multa minte, ori un om naiv, fiindca nimic din ce posteaza infleunterii nu este real sau adevarat, doar facaturi.

| Kornuletz540 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut încredere până acum și cu siguranță nici nu voi avea. Singura persoană în care trebuie să ai încredere ești tu însuți, nu influenkeri, prieteni, rude, nici măcar părinți.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kornuletz540):

Atunci nu mai pierde timp inutil sa-i urmaresti online, mai bine fa ceva util cu viata ta, socializeaza in viata reala sau invata, munceste, orice este bun pentru tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tate e doar un mascarici. Nici măcar un așa zis influencer.
Dar influencerii ar trebui luați că un instrument care îți aduce la cunoștință existența un produs. Pe urma vezi tu din mai multe surse daca e bun sau nu produsul.

| dullcat a răspuns:

Nu aveam incredere nici inainte in influenceri.In schimb mai urmaresc cativa micro influenceri, care au 1k-10k followeri. Acestia tind sa fie mai ancorati in realitate, asta pana le cresc numerele si li se urca si lor faima la cap. laughing Iar despre produse nu pot spune vreodata ca am cumparat datorita reclamelor lor. Am un set de criterii destul de clar si lung. Eu sunt aia care intreaba pe paginile social media despre datele unui aliment sau orice produs, si primeste seen de cele mai multe ori.

| ReddY25 a răspuns:

Niciodată

| DeMicUnCălător a răspuns:

Oamenii întodeauna vor avea incredere in alți oamenii. În special in cei care au murit acum 2000 de ani și au Tătic invizibil ce trăiește in cer.

| Kornuletz540 explică (pentru DeMicUnCălător):

Acel Tătic invizibil se numește Dumnezeu, dacă vei citi Biblia, ai să te convingi că există.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Kornuletz540):

Am tot timpul din lume să discutăm despre Domnul ăla Incompetent care trăiește in cer și le știe pe toate. Dar nu se descurcă deloc cu banii iar prețul lumănărilor la el in casă este de zece ori mai mare decăt la Carrefour

| UnchiulRamiz a răspuns:

Eu nici nu știam cine e pana a fost arestat laughing Influencerii și speakerii ai a motivaționali sunt pentru fraieri. Nu înveți nimic bun de la ei

| AdioTPU a răspuns:

Eu n-am avut niciodată încredere în nici un pseudoinfluencer și bine am făcut. Nu uit ce teapa și-au luat unele fete acum 3 ani cu porcăria PlushBio promovată de "marii" influenceri Dorian Popa, Bianca Drăgușanu, etc.

| valimatei21 a răspuns:

Doar prostimea se uita la influenceri.