| AndrewTate7789 a întrebat:

E ceva rău dacă sunt rasist?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Și eu sunt rasist,nu în sensul că urăsc pe cineva sau as face cuiva rău,dar sunt niște chestii adevărate,sunt popoare bune la economie gen Germania,au și conducători buni iar votanți aleg rațional nu emoțional că în Romania,sunt popoare bune in fotbal că Spania,Brazilia,ce vreau sa afirm este că uni sunt buni in dans ăștia din Africa,uni cu fotbalul Spania,uni cu piramidele Egiptul,e o diversitate,nu suntem cu toți la fel, eu sunt rasist că consider că nu toți suntem la fel, am întâlnit țigani foarte buni, am întâlnit moldoveni din Republica tineri foarte ok și olteni și bucureșteni, ardeleni, in mare măsură depinde de genetica și de cum s-a dezvoltat omul acela

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Nu consider că strămoși mei germani trebuia să extermine 6 milioane de evrei sau 28 de milioane de ruși,ar trebui reamintit asta mereu in Germania,eu inca mă mir cum s-a putut așa ceva,mai ales că era o țară civilizată,culta, filozofia, psihiatria, pshiologia, era un popor înțelept, cum a reușit Hitler nu știu

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte rau ca esti exclus din toate cercurile de prieteni si esti evitat de restul.

| Furnicuta000 a răspuns:

E ceva rau ca ti-ai ales un asa model in viata judecand dupa numele de la profil.
Cat despre rasism, nu iti impune nimeni sa iti placa anumiti oameni, dar sa nu zici asta cu gura mare

| Madaxo97 a răspuns:

Da, este, bineînțeles

| LisaJulie a răspuns:

Nu este bine, nu trebuie sa judecam pe cineva pentru culoare pielii sau rasa ori după cum arata ci după caracterul și personalitatea lui

| AndrewTate7789 explică (pentru LisaJulie):

Dar dupa statut material sunt judecati barbatii chiar și în aceasta lume toleranta

| RAY a răspuns (pentru LisaJulie):

Corect

| Dragobeta a răspuns:

Da. Foarte rau.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Depinde in ce context...

| MihaitzaItza a răspuns:

E nevoie sa iti explici cineva?

| AlexDarkAngel a răspuns:

Rasismul este ceva enigmatic de la diavol, adica foarte rau, este incercarea diavolului de a clasifica oamenii, cum e bogatii, saracii, albii, negrii, nationalismul

Totul este pentru a ii face pe oameni sa se simta mai straini unul de celalalt, sa duca la ruperea legaturilor sacre ale umanitatii
Asa incep razboaiele, de aia ne plac, sa dam bataie caci asta este egoul uman, vrem sa aratam superioritatea grupului sau grupurilor de care apartine neluand in considerare faptul ca fiecare om isi are locul lui in aceasta lume, si el trebuie respectat.