| danutza a întrebat:

E ceva rau in a fi superstitios?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu... dar sa nu crezi in toate prostiile.

9 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu consider ca da. Pentru ca daca crezi in superstitii risti sa iti autoinduci diverse lucruri. Stiu o tipa care credea ca daca vede un preot ii merge prost ziua aceea. Si ii mergea deoarece si-o facea singura.

| juniper a răspuns:

Nu sigur ca nu

regis
| regis a răspuns:

Superstitiile nu sunt adevarate, dar aduce ghinion sa afirmi asta...

| YepIsSuspended a răspuns:

Da, ti se intampla acele lucruri.

| Nikita a răspuns:

Nu stiu daca e rau, dar e cu siguranta inutil din puunctul meu de vedere.

| laurentiu_9029 a răspuns:

Persoana superstitioasa=persoana proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este rau decat daca ajung sa iti conduca viata. Cunosc oameni care nu ies din casa decat cu dreptul, se feresc de toate scarile si gurile de canal, e tragedie daca le traverseaza calea o pisica neagra etc. Dupa mine, superstitiile in general nu sunt decat o risipa de energie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cind eram mic stiam ca daca vezi un popa, trebuie neaparat sa vezi un soldat, daca nu vrei sa ai ghinion. Si fugeam de popa ca de dracu rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rau nu, ciudat da!