| anonim_4396 a întrebat:

E de bun augur ca a ajuns si in Parlament? rolling on the floor

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
E intresanta gluma, dar daca jumate de parlament ajunge in spital statul e blocat, Indiferent de cat de hoti si corupti sunt ei

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Da ma, ce ne-am face fără ei

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, stiu, e de **** guvernul si parlamentul. Noroc ca ai tu puterea sa aprovizionezi spitalele, sa duci oamenii in carantina si sa inchizi granitele

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pai nici guvernul n-a avut puterea asta si granitele si carantina au fost instituite abuziv...si dupa iar o sa planga toti cand ploua cu clasari la zecile de dosare penale

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu ei susțin societatea, ci noi, poporul. Ei doar ne gestionează banii.
Halal! Nu crezi că pentru asta au salariile alea astronomice? da, sărmanii acum nu-și mai vad capul de treaba. Mi-e foarte mila de ei!
Mi-e mila si ca adoptasera legi care i-au grațiat pe criminali, pe tâlhari, etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doar pentru a scăpa ei de pușcărie.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea intelegi ce se întâmplă zilele astea... Asa e?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Păcatul s-a îngrămădit până in fata tronului lui Dumnezeu! Asta e toată explicația.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Huh?

| Andreeush a răspuns:

Nu, fiindcă cu o astfel de situație nu ajungem nicăieri.

| AfterDark a răspuns:

Sa sti?