| chiftelutacrocanta a întrebat:

E greu de facut cubul rubic? Tine de logica sau se invata tehnica de a-l face?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

E mai mult tehnică, sunt nişte algoritmi.E destul de greu la început până înveţi. Ştiam şi eu să îl fac, sunt pe net tutoriale, dar mai mult în engleză dacă ştii.

| Anonimuserr a răspuns:

Dacă ai antrenament îl faci repede în maxim 5 minute.
SpeedCubing a câştigat naul trecut Românii au talent.
Trebuie mult antrenament, trebuei să ştii anumiţi algoritmi.

| JetBlueJet a răspuns:

Uite un fel de "dictionar"
https://www.youtube.com/watch?v=ijw_vRCW0a4
*Oare cum arata interiorul unui astfel de cub?

| Hyung17 a răspuns:

Eu l-am facut acum recent. Mi-a luat 30 minute. E usor! Trevuie doar sa exersezi! Da tine si de logica.