| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa fii mereu nostalgic?
Mereu traiesc in trecut, nu pot sa scap de sentimentul asta.
Mereu am fost un tip singuratic si nostalgic

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| InVisible99 a răspuns:

E normal, sunt frustrari sau nemultumiri legate de chestii care s-au intamplat sau nu le-ai putut face si apar regrete, nervi, suparari etc, insa trebuie sa le depasesti daca vrei sa evoluezi, sa scapi din punctul in care te afli. S-au intamplat asta e, mergi mai departe fara sa te ancorezi la trecut, nu mai exista "ca as fi putut face daca..." si chestii de genul. Acum depinde de tine daca vei putea singur, daca nu, apeleaza la un psiholog

16 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Esti zodia Rac? de obicei noi ne ancoram in trecut, Nu este bine, trecutul e trecut, nu trebuie ignorat pentru ca face parte din noi, dar sa incercam sa traim in prezent si sa perseveram in asta ar fi indicat. Trecutul e trecut nu il putem modifica, viitorul nu il programam, prezentul e viitor si trecut happy

| DenisIonut01 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Mergi la un psihiatru si cere cosiliere psihologice, te vor ajuta happy

| Nimeni10 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Sunt balanța

| Raven a răspuns:

Probabil un început de depresie, ori, dacă treci printr-o perioadă grea, un mecanism prin care faci față necazurilor, nostalgia fiind întotdeauna un dor după vremurile bune de altădată.

| Andreeush a răspuns:

Nu e normal să trăiești cu gândul la trecut.

| Plato a răspuns:

Foloseste "artist", te vei simți mai bine.winking

| aumih16 a răspuns:

Sigur ca da! te inteleg! ca si eu sunt mai nostalgic uneori! nici mie nu imi place viitorul! mai ales la noi! in alte parti da viitorul e de aur! la noi! mai greu din pacate! in loc sa fie mai usor!

| aumih16 a răspuns:

Si sa iti mai spun zic! de ce este bine sa fii nostalgic! pai sa vedem! istoria e importanta! pai nicolae iorga spunea zicea astfel! noi daca nu ne cunoastem istoria! e ca un copil care nu isi cunoaste parintii! sau recunoaste! in cel mai bun caz! mentalitate de meltean! asta sa uiti trecutul! nu exista! dupa el! ai ajuns cine esti astazi! cum altfel! dar nu! pe noi tot prezentul sau chiar viitorul! de acum! ne intereseaza! atunci ne meritam soarta!

| Nimeni10 a răspuns (pentru aumih16):

Regretul meu ca nu am avut prieteni/prietene in adolescenta, nu m-am distrat niciodată
De fapt nici acum nu am

| aumih16 a răspuns (pentru Nimeni10):

Serios! nasol naspa ce sa zic spun!

| aumih16 a răspuns (pentru Nimeni10):

Pai si nu ai gasit si tu atunci pe cineva! la acel moment!

| Nimeni10 a răspuns (pentru aumih16):

De acum ce sa mai fac?laughingdeja am 22 de ani.

| aumih16 a răspuns (pentru Nimeni10):

Ah inteleg! atunci ma tem ca nu pot sa te ajut! poate altii!

| Mogiojojo a răspuns (pentru Nimeni10):

Esti ceea ce se numeste 'artist'. Ai incercat pana acum vreo activitate creativa? Tu nu trebuie sa fii ca ceilalti.

| Treachery a răspuns:

E ok