| RAY a întrebat:

E periculos caloriferul electric pe ulei?

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Dacă ai ghinionul să se spargă atunci e foarte periculos pentru că uleiul încins provoacă arsuri groaznice. Cele de nouă generație au însă diferite protecții pentru a împiedica acest lucru, dar nu știu să îți zic cât de bune și cât de mult țin că nu am avut așa ceva, dar cunosc pe cineva căruia i s-a spart caloriferul cu ulei și a făcut dezastru prin casă, din fericire nu era nimeni pe lângă calorifer când s-a întâmplat.

| carevaescu a răspuns:

Nup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Am unul de 5 ani si il folosesc pe timp de iarna, iar pana acum nu mi-a facut nici o problema.