| XDarkAngel a întrebat:

E posibil ca perfectiunea sa fie intruchipata intr-un om care e bun la suflet dar si care arata bine?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

În primul rând, oameni perfecţi nu există. Însă da, un om poate fi şi (predominant) bun, şi (predominant) frumos. Existenţa unei calităţi n-o exclude pe cealaltă. Un om poate să deţină mai multe calităţi sau niciuna. Depinde cum i-a fost norocul. Iar cei care neagă acest lucru, o fac din frustrare/invidie sau din cauza prejudecăţilor, ideilor preconcepute, cum că cei frumoşi sunt obligatoriu proşti sau răi. E o mare tâmpenie.

N-aţi văzut criminali în serie, care să fie şi urâţi ca dracu', sau oameni extrem de frumoşi, care să fie foarte sufletişti şi să se implice mereu în acţiuni de caritate? Au fost mii de personalităţi de-a lungul istoriei, care vă pot servi drept exemplu, şi nu sunt doar poveşti cu demoni şi zâne...

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu cred. Eu nu am întâlnit o astfel de persoană şi mi'e greu să cred că există o perfecţiune.

| rty a răspuns:

Desigur. Un om poate fi frumos si pe exterior, si pe interior. Am multe exemple in jurul meu.

| wookiebear a răspuns:

Foarte rar... si chiar cand exista este prea frumos sa fie adevarat si se va zdruncina totul! am patit-o...