| DerpRo69 a întrebat:

E posibil sa înveți matematica/romana de clasa 5-8 in 2 luni pana la examen? laughing)

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

"Doua luni" e ca "infinitul" ala care "exista" pentru ca... Splashh. laughing
Cine naiba invata la romana doua luni? happy
Se poate invata in sase zile pentru un examen de licenta, e verificat.
Ii va lua aproape o zi sa-si faca planul de lectii: CE sa citeasca, CE sa scrie /rescrie pentru a-i ramane si mai pregnant in memorie, si CE sa citeasca in fast-forward, adica o pagina de carte sau de curs, citita in 15-20 de secunde.
Prostii vor rade, dar cu ceva antrenament, DerpRo69 va ramane uimit de cata informatie va avea in memorie dupa un astfel de exercitiu de "citire".
Cu matematica va fi mai greu, ca nu se citeste, se "simte", dar doua luni, sunt totusi: Doua luni. happy
Mai ciudat e cum naiba de mi-a scapat categoria asta, in 5 ani de TPU... happy

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cam greu, dar tine si de volumul de material nestudiat deloc, cat si de inteligenta fiecaruia.

| T0T a răspuns:

Materia e destul de simplă deci dacă și te duce puțin bibilica și totuși ai mai fost atentă în clasă ca să înțelegi, da.

| T0T a răspuns (pentru Darkmagic):

Nu toți au aceeași materie cenușie. Sfatul ăsta totuși e pentru o notă de peste 9 aproape garantată căci e bine să nu te rezumi la o simplă notă de trecere. Matematica se și simte însă în primul rând se înțelege. Dacă se înțelege automat nu ai cum să iei sub 8. Ca să iei însă peste 9 e nevoie și de puțină viziune și creativitate la geometria aia, chinul tuturor...E nevoie de puțină muncă dacă nu dispui prea mult nativ de ea. Româna da...Româna de gimnazială e extrem de ușoară, acolo chiar nu ai multe de învățat. Deși uite că eu la Română mereu am avut note mai slabe ca la mate, culmea.

| DerpRo69 explică (pentru Darkmagic):

Wow ce raspuns laughing) Multumescwinking

| Darkmagic a răspuns (pentru T0T):

"Doua luni" e ca "infinitul" ala care "exista" pentru ca... Splashh. laughing
Cine naiba invata la romana doua luni? happy
Se poate invata in sase zile pentru un examen de licenta, e verificat.
Ii va lua aproape o zi sa-si faca planul de lectii: CE sa citeasca, CE sa scrie /rescrie pentru a-i ramane si mai pregnant in memorie, si CE sa citeasca in fast-forward, adica o pagina de carte sau de curs, citita in 15-20 de secunde.
Prostii vor rade, dar cu ceva antrenament, DerpRo69 va ramane uimit de cata informatie va avea in memorie dupa un astfel de exercitiu de "citire".
Cu matematica va fi mai greu, ca nu se citeste, se "simte", dar doua luni, sunt totusi: Doua luni. happy
Mai ciudat e cum naiba de mi-a scapat categoria asta, in 5 ani de TPU... happy

| Alex2o17 a răspuns:

Da,eu m-am apucat de invatat in ultimele sapt. inainte de examen si am luat 7.90, tu daca te apuci cu 2 luni inainte sigur iei mai mult.Bafta!

| DerpRo69 explică (pentru Alex2o17):

Multumesc,la ce profil esti? happy

| IXIAlinIXI a răspuns:

Probabil dar iti va fi greu daca nu ti-ai antrenat mintea d.p.d.v. matematic pana acum happy

| PisicutaPisy14 a răspuns:

Da, daca faci cateva lectii pe zi. Si eu sunt a 8-a. Baftă la examen. happy

| DerpRo69 explică (pentru PisicutaPisy14):

La fel bro Doamne Ajuta happy