| minime3 a întrebat:

E rusine sa locuiesti in anul 2024 intr-o casa veche, batraneasca (dar care totusi arata bine, parca ar fi din povesti)?! Eu locuiesc pentru moment la tara, si am o curte maricica, cu iarba verde si doua case in curte, una mai noua, care e mai mare, si una mai mica, care e facuta de strabunica mea. Cu toate ca cea mai mare ar fi mai confortabila, eu si bunica locuim tot in cea mai veche. Credeti ca exista prejudecati din partea oamenilor? Stiu ca in zilele noastre, la moda sunt vilele, complexele etc. Am locuit si in oras, intr-un apartament, dar acum situatia mi-o cere sa fiu la tara. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rușine fata de cine?

| wildthing a răspuns:

Ar trebui ca parerea celor care au prejudecati, sa nu conteze pentru tine.