| lynysyk a întrebat:

Eiiii! ce ziceti? e bine sau rau sa fii superstitios?

13 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Depinde de superstitie, desi nu-mi place ideea.Mai ales cand se exagereaza! Nu e bine sa ne luam dupa toate lucrurile.Mai bine sa le lasam asa cum sunt si sa ne axam pe increderea in noi.Sa fim car de cat "normali"
Numai bine!

| Luori a răspuns:

Ce o fi, o fi

| maria_5001 a răspuns:

Atunci cand esti negativist si te gandesti ca daca faci nu stiu ce se intampla ceva exact atunci se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine.Inainte eram superstitioasa, acum nu mai sunt. Un lucru insa e sigur, l-am observat in timp:daca crezi in superstitii se implinesc, daca nu, nu. Tu alegi!

| lynysyk explică:

Eu stiti de la un timp incoace desi e contra vointei mele sun putin, putin supersticioasa si se complica lucrurile, ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! eu as zice sa nu crezi in ele, deoarece cat crezi mai mult, atat ti se intampla, daca nu crezi nu ti se intampla absolut nimic...si eu credeam in superstiti si acum mai cred nitelus... dar sa nu exageram!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Este rău deoarece îţi limitează posibilităţile din viaţa reală şi de asemenea încurajează sustragerea din faţa răspunderii. (adică ai luat 4 la şcoală pentru că ai avut ghinion, nu pentru că nu ai învăţat)

| Malvina24 a răspuns:

E rau pentru ca superstitiile nu sunt adevarate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal pentru cineva care nu si-a creat propria sa gandire despre viata.

| Razvan a răspuns:

Nu pentru ca crezi in ceva ce practic nu exista. Pisici negre aducatoare de ghinion?raised eyebrowsEu numai pisici negre am avut si nu am avut niciun ghinion.Superstitii fara nicio baza realawinking

| Ianna33 a răspuns:

Nu e rau. E foarte rau.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pe monitorul meu doarme o pisica neagra, din cand in cand se mai intinde spre mine si ii dau un pupic sau ma linge ea pe nas love struck

| aney a răspuns:

E aiurea. Sunt paranoie. Gandind logic, daca o pisica neagra imi traverseaza strada poate asta sa schimbe in negativ viata mea? sau cursul zilei? atunci cum de stapanii pisicilor negre au o viata normala, ba in mai multe cazuri sunt chiar cu situatie buna! Atunci ar trebui sa zicem ca de fapt poarta noroc? Nu e nici una nici alta. pisica neagra nu are nici o putere negativa, e doar o pisica, e doar neagra!