| Sjhxjcks a întrebat:

Eliade este în programa de la bac romana?

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Nu este! Este Eminescu, Ion Creanga, Slavici, Caragiale, Rebreanu, Sadoveanu, Camil Petrescu și alții

| Miss112211 a răspuns:

Salut! Din cate stiu eu (anul asta am dat bacul, sper ca nu schimbat cv in programa) poti sa alegi sa pregatesti Eliade pentru bac. Personal, eu am ales Ultima noapte de dragoste, prima noapte de razboi. Alti prieteni de ai mei au ales Baltagul. Eu sincer daca as fi in locul tau as face una din astea doua fiindca pot fi folosite pentru mai multe cerinte.
Sper ca am fost de ajutor
PS Pt bac e mai diferit, atata timp cat ai eseu bun si respecta cerinta poti folosi orice opera