| Effy35 a întrebat:

Este adevărat că atunci când ești nehotărât dacă să rămâi sau nu cu soțul tău sau să începi o relație cu cineva, înseamnă că nu-ți iubești nici soțul, nici acea persoană?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Cu siguranta inseamna ca nu stii ce e iubirea.

9 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Ceva de genul, ori îi iubește pe amândoi și nu vrea să dezamăgească pe niciunul.

| Effy35 explică (pentru Madaxo97):

Când spun să iubesti pe cineva, nu mă refer la simpla dragoste sau milă, cum ar fi iubirea față de aproapele tău, ci să iubești profund.

Iubirea profundă este ceva atât de intens și de esențial într-o relație, încât este dificil, dacă nu imposibil, să fie împărțită între două persoane în același timp. Această formă de iubire necesită o implicare totală, o conexiune unică și o dăruire care rareori pot fi replicate simultan în mai multe relații.

Deci, legat de ceea ce ai spus, nu poți iubi profund două persoane în același timp.

| 1onur a răspuns (pentru Effy35):

Iubirea Adevărată este un sentiment este o emoție atât de mare atâta de profundă că poți fi în starea să ajungi nebun de la prea multă iubire poți fi în stare să-ți uiți identitatea să-ți uiți personalitatea să-ți uiți până și membri din familie pe care cândva însemnau mai mult decât ori și cine pentru tine iubirea Adevărată te poate chiar întoarce și în potriva ta fiindcă ajungi inevitabil într-un moment de unul singur într-o situație în care nu ai de ales decât ori omul pe care îl iubești cu Adevărată ori niște drumuri pe care trebuie săle rămâi drept de ne clintit în orice situație... una este iubirea de părinte este una iubirea de frați surori.

iar una doar una singură doar acel om doar acea persona doar acel suflet doar acea inimă poți s-o iubești să ajungi s-o iubești mai mult decât și pe tine însuți ai fi in stare să renunți la propia ființă pentru acel om începi să-l iubești cu Adevărată pe acel om atât de rău și de mult că ori câtă facultatea ori câtă școală a vieți ori cât ai fi de trecut prin viață și "jmecherit" când începi să iubești un om care vine apare de nicăieri ieri ca un simplu trecător dintre oamenii acel om începi să-l conturezi începi să-l evidențiez dintre toți să-l separi dintre toți oamenii pe care iai cunoscut și îi ști până în acea clipă începi ca mintea ta inima ta sufletul tău să-l definească construiască atâta de perfecte în toate privințele și imperfecțiunile sale ca nu-i nevoie acel om să-ți spună și cum îl cheamă măcar fiindcă acel om îl simți câți este destinat și poți avea toată viața fericită împlinită doar cu acel om doar cu acea persoană doar cu acea inimă. Frați surorii părinți nu-l vor mai putea pe acel să-l mai depășească în nicio privință omul ăla străinul ăla care vine de nicăieri fără săi fi știu existența vreodată devine totul pentru tine nu-l mai poți compara cu nimeni nu-l mai poți împărți cu nimeni fiindcă apare frica de al pierde pe acel om și de a nu-l mai vedea niciodată frica aia teama aia te face sa înțelegi într-adevăr cu Adevărat ca poți pierde pentru tine ceva mai important decât de cât pe tine însuți de unde știu asta? Păi dacă n-ar mai fost omul acel atât de important pentru noi de ce near mai fi fost frică să-l pierdem? Dece nu am fi mulțumiți cu faptul că-l putem pierde? Fiindcă știm ca în inima și sufletul nostru este ceva ce nu-l putem înlocui nu-l putem uita nu-l putem trece cu vederea nu-l putem înlocui nu-l putem arunca pur și simplu din viața noastră ori câte de puternici am părea și neam da știm suntem conștienți de slăbiciunea pe care o avem pentru acel suflet acea inima pe care o iubești cu Adevărat devine identitatea ta personalitatea ta și totul tău frica aia că ai putea să-l pierzi îți spune și despre tine și despre ea absolut tot ce înseamnă despre tine acel om.

Nu poți să iubești 2 oamenii doar pe unul singur poți să-l iubești cu Adevărat și nu ai să-l vrei să-l împarți cu nimeni Niciodată ceea ce este Absolut normal fiindcă sa iubesc cu Adevărat înseamnă să-l îndumnezeiești pe acel om în ochii tai in inima ta în sufletul tău în mintea Tea în gândul tău în identitatea ta în personalitatea ta omul ăla devine aerul tău respirația ta există un Adevăr cu Adevărat pe care cu toți îl știm despre acea inimă acel suflet pe care îl iubești cu Adevărat devine și fericirea ta Absolut da și cel mai mare teamă frică coșmar că ai putea să-l pierzi frica aia vine cu un Adevăr unic pentru toți pe care îl știm și doar noi îl știm cine se află și este în situația asta poate înțelegere într-adevăr cu Adevărat ce înseamnă să iubești un om un sigur om cu Adevărat.

Dumnezeul nu este în potriva omului care știe să iubească cu Adevărat sincer loial curat este în potriva a celui ceși bate joc fiindcă iubirea Adevărată cu Adevărat este Dumnezeul iubirea este Dumnezeul.

| Effy35 explică (pentru 1onur):

Așa este. Vă mulțumesc pentru cuvintele amabile și sincere care exprimă un adevăr profund.

| 1onur a răspuns (pentru Effy35):

Cine rezonează cu mine și înțelege se regăsește în cuvintele mele și Adevărul meu și realitatea mea înseamnă că ne putem înțelege ca oamenii iar asta pentrucă mine înseamnă totul.

Eu îți mulțumesc frumos pentrucă mia oferi ocazia în seara asta să-mi pot exprima sentimentele emoțiile trăirile mele personale Adevărul și realitatea mea.

| 1onur a răspuns:

Eu cred ca un așa om nu știe ce vrea de la viață și nu este fericit cu Adevărat nu este împlinit cu Adevărat și aleargă Dupa cine îi poate oferi mai multă atenție mai multă validare și nu are treaba cu iubirea Adevărat și cu lipsa de Atenție și validare din partea partenerului său așa că alege sa plece de lângă acel om indiferent de tot timpul petrecut cu acea persoană sau ce au trăit împreună.

Un om hotărât un om care iubește cu Adevărat nu mai are niciun gram de suspiciune în privința la nimic și relație aia cu acel om o sa fie una foarte frumoasă și sănătosă loială sinceră armonioasă fericită.

| Mindfulness a răspuns:

Ți-ai răspuns singura la întrebare deja din momentul in care ai postat.

| simplaexsistenta a răspuns:

Probabil ca da. Cel mai probabil persoana in cauza nici nu isi mai merita sotul