| 0123 a întrebat:

Este adevarat ca creioanele H sunt rare si scumpe? Unde as putea gasi? Ma refer, in Galati, cei care sunt din Galati sa-mi spuna, sau sa-mi dea un sfat unde as putea gasi creion H si care ar fi cel mai potrivit pentru desene tehnice!

Răspuns Câştigător
| pam_pam a răspuns:

H e mai tare decat HB. B-urile sunt creoiane mai moi, si automat, sunt mai negre, cu cat creste numarul, pana ajungi la maxim 8B din cate stiu eu. Creioanele H sunt aproape ca cele normale. Cel care ti-a recomandat creioanele H pentru desen tehnic are dreptate. Nu iti trebuie nici mai tare, nici mai moale. Iti spun din experienta ca eu sunt la Liceu de arte plastice si le-am folosit cam pe toate, dar la perspectiva de exemplu, ne cerea doar H. Bafta!

2 răspunsuri:
| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Creion HB poate! sunt acelea care scriu foarte inchis si sunt recomandate pentru desene straight face! nu sunt foarte scumpe! gasesti in librari[daca sunt acelea HB]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca eu am bani lol stau la vila si pentru mama si tata nimic nu este scumpbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin