| Roby67 a întrebat:

Este adevarat ca cu cat inaintezi in varsta, cu atat iti faci mai putini priteni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un fel da! Caci incerci sa ti-i pastezi pe cei pe care ii ai, iar daca iti faci si altii, ii alegi cu mare grija, caci esti trecut prin viata, stii ce vrei, si mai ales te feresti mai usor de tradari!

6 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Depinde cine iti este prieten adevarat iti este pe viata iar cine este un fals il pierzi pe drum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| ani63 a răspuns:

Da este adevarat, am avut multe prietene in tinerete si toate m-au tradat, acum am una, dar pastrez si cu ea un pas distanta... din experienta, consider ca asa e mai bine =)

| Bacemi a răspuns:

Este o vorba care spune asa : Prietenii adevarati ti-i faci pana termini liceul. Prieteniile ce apar dupa se fac din interese. Si cam asa e de obicei. Totusi, daca stii ce vrei alaturi eu spun ca iti poti face multi prieteni si dupa. Oricum, cand vad o reclama la televizor imi dau seama ce am pierdut. Era o reclama de genul :

- De cand suntem noi prieteni?

- De 20 de ani

- De 25 ma dar 5 ani nu te-a lasat maicata sa te joci cu noi.

Stau si ma gandesc la faptul ca as fi putut si eu sa am prieteni nu de 20 de ani, dar sa am pe cineva care a fost acolo timp e macar 10. Nu am din pacate. Dar timpul nu e pierdut. Conteaza sa vrei prieteni si daca meriti vei si avea cu timpul. Aceasta vorba se refera la prietenii adevarati. Ca prieteni superficiali din anturaje stii ca gasesti oriunde.

| Dan a răspuns:

Tu decizi daca vrei sa ai prieteni adevarati si mai ales cum!
Noroc sa ai!