| supermari10 a întrebat:

Este adevarat ca, daca faci filmulete pe youtube primesti bani reali acasa daca da cum se poate face acest lucru mai degraba cate subscribe.likes etc primesti dati-mi detalii

Răspuns Câştigător
| 0Andrew0 a răspuns:

Este adevarat doar ca trebuie sa te accepte.
Acest lucru iti va permite sa afisezi reclame in videoclipurile tale si sa castigi in functie de numarul de clickuri date pe acele reclame – aproape similar cu AdSense. Legat de "cati bani poti face pe YouTube": cifrele sunt undeva intre 5$ si 10$ pentru fiecare 10000 de vizualizari video.

Se spune ca ai nevoie de urmatoarele numere pentru a fi acceptat:

cel putini 1, 000 de abonati la canalul tau youtube
cel putin 1, 000 de vizionari la video-urile tale
cel putin 10, 000 de vizionari ale canalului

Succes!

1 răspuns:
| BellaBlack a răspuns:

Si tot ce postezi trebuie sa fie original, nu poti posta un video care sa aiba pe fundal o melodie care nu iti apartine. La fel si cu imaginile si video-urile...toate trebuie sa iti apartina tie sau sa iei acordul de la artist sa poti distribui mai departe.Adica daca pui o melodie care apartine lui Morandi, trebuie sa le ceri acordul.Altfel canalul tau nu iti apartine in intregime si nu vei fi acceptat ca partener youtube