| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca la parfumurile scumpe (Paco Rabanne, Bvlgari) un mare procent din pret este brand-ul?

Difera ca si incrediente/calitate, un parfum la 100 lei/100 ml vs. un parfum la 200 lei/100 ml?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Paco Rabanne si Bvlgari nu sunt parfumuri scumpe. Compara un parfum ieftin, de 100 lei sa zicem cu unul de cateva mii de euro si ai sa vezi ca diferenta nu este doar de brand, ingredientele de calitate si inspiratia parfumierului fac diferenta de cele mai multe ori. Asta nu inseamna ca toate parfumurile scumpe sunt bune sau cele ieftine sunt proaste. Poti gasi un parfum bun si la 60 de lei.

| En3Rgi a răspuns:

Pretul difera asa mult intre produse din cauza brand-ului. Poti sa cumperi ceva la 50 de lei si sa fie la fel de bun ca ceva la 100 de lei.

Răspuns utilizator avertizat
| maria2231 a răspuns:

Bună! Parfumurile de brand nu trebuie să fie neapărat scumpe. Gootoc.com le comercializează la prețuri la care și le poate permite oricine. Îți recomand să încerci, oferă și super cadouri - https://www.gootoc.com/cat/Parfumuri-33

| barbie2134 a răspuns:

Diferenta este in persistenta parfumului