| Thecurious a întrebat:

Este adevarat ca obiceiurile invatate din copilarie sa dezvata greu la maturitate?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de fiecare individ. Daca sugeai la sân cand erai mic, o faci si cand esti mare?

| RAY a răspuns:

Conteaza foarte mult factori genetici,auto controlu,ai auzit de testul maslow? e acest test predice care indivizi vor avea o viata de succes,indivizi care au auto control bun se pot schimba si rezista la ispite,tentati, personal nu cred ca omul se schimba, eu unu nu am observat asa ceva vreodata, se lasa de fumat, bautura dar nu ca personalitate, comportament

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, de exemplu laba.

| Drimmero a răspuns:

Depinde despre ce obiceiuri este vorba, dar se poate zice si asta.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de obiceiuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se dezvață deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte adevarat

| Swae a răspuns:

Depinde de om si de disciplina lui.