| IgoBackToBlack a întrebat:

Este adevarata stirea cum ca de la anul se reintroduce armata?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am vazut o asemenea stire, unde ai vazut-o?

| IgoBackToBlack explică (pentru Ioandelasal):

De fel cand intru in email si dupa ma deconectez, ma trimite automat pe o pagina cu mai multe stiri. Acolo am vazut ca aceasta asa zisa lege intra in vigoare de la 1 ianuarie 2017. Eram curios daca e adevarat sau la misto.

| Ioandelasal a răspuns (pentru IgoBackToBlack):

Acum imi dau seama despre ce este vorba si nu este o stire noua si nici de serviciul militar obligatoriu.
Este vorba de Legea nr. 270/2015 privind Statutul rezerviştilor voluntari, va intra in vigoare pe 1.01. 2017, o gasesti in mai multe locuri pe internet si daca te intereseaza o poti citi.
Se pare ca multi dintre cei care afiseaza stiri, inclusiv din presa zisa "serioasa" pun titluri ce n-au nici o legatura sau foarte putina cu continutul stirii.

| Mayhem666 a răspuns:

Oh God sper ca nu, eu nu am auzit-o, dar daca e adevarata ma mut in Japonia mai repede decat am planuit.

| IgoBackToBlack explică (pentru Mayhem666):

Poti pleca linistit de pe acum. Nu e ca ai fi o pierdere pentru tara.

| Mayhem666 a răspuns (pentru IgoBackToBlack):

Tu de unde ai mai aparut?

| BackToBlack777 a răspuns (pentru Mayhem666):

Ai auzit de Fat-Frumos din lacrima?

| Mayhem666 a răspuns (pentru BackToBlack777):

Nu, nu am auzit, ca am trait sub o piatra pana acum.