| anonim_4396 a întrebat:

Este Biblia manualul creștinilor?
Ce nelămuriri aveti fata de ce este trecut în Noul Testament. Va este clar si sunteti convinși de tot ce scrie acolo.
Cum înțelegeți si cât de convinși sunteti de expresii precum :,, daca ati avea credinta cât un graunte de muștar si ati spune pomului acesta dezradacineaza-te si arunca-te in mare, v-ati asculta..."?, evanghelia dupa Ioan.
Va rog raspunsuri fara rautate, ura, ironie, ipocrizie sau alte forme de violență.
Stiu ca unii crestini sunt ipocriți dar aceast aspect nu face obiectul discutiei de fata.

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Da, este

| KovacsB a răspuns:

Raspunsul corect este b.