| UltraViolette a întrebat:

Este ciudat daca mie nu imi pasa ce cred altii despre mine? happy Voi credeti pareri despre voi?

Răspuns Câştigător
| AnabellSY a răspuns:

Niciodata nu rebuie sa te intereseze ce soun altii despre tine! Daca cineva te vorbeste pe la spate sa nu iti pese si sa fii mandra ca esti in fata lor! happy Oamenii vorbesc doar din gelozie! Cine te place te place asa cum esti! Nu e nimic ciudat sa crezi n tine! :*

7 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu, nici nu ar trebui.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu e ciudat, e un mecanism de autoaparare normal. Daca ar fi sa punem la suflet ce cred toti imbecilii n-am prinde 40 de ani.

| 2Low a răspuns:

ESTE ABSOLUT NORMAL.

In ziua de azi la scoala, la locul de munca, in trafic, in familie, in toata societatea in general apare critica.Mereu se gaseste cate unul mai destept sa te critice pentru orice actiune a ta fie ea rea sau buna.Este foarte bine sa iti rezervi dreptul sa nu iti pese de parerile celorlalti, dar, poti accepta criticile celor apropiati si de incredere si sa le asimilezi ca pe niste sfaturi.

| Bella116 a răspuns:

Foarte bine faci. Pe mine in schimb ma doare cand cineva ma vorbeste de rau. si ma gandesc mult la asta. Am incercat sa nu mai pun la suflet dar nu pot. Cel mai tare ma doare cand cineva apropiat mie face asta.

| Cozon3 a răspuns:

Este chiar ceva normal nu ar trebui sa bagi in seama toate prostiile ce le cred altii despre tine mai ales daca sunt de rau

| dany2446 a răspuns:

Ii perfect okay daca nu iti pasa ce cred altii despre tinewinking (nici eu nu cred pareri despre mine decat de la persoanele apropiate)

| deeadeea_1643 a răspuns:

Dimpotrivă, este foarte bine! Tu știi cum ești și nu trebuie să demonstrezi nimic nimănui! :*