| Mandariinele00 a întrebat:

Este depresia boala secolului 21? Anul trecut(sau 2014) in America numarul oamenilor care s-au sinucis a fost mai mare decat numarul oamenilor care au murit din accidente rutiere. 1 din nu stiu cate persoane sufera de depresie. De ce e problema asta asa de raspandita? Nu conteaza nationalitatea, sexul, varsta sau inteligenta.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul cand are de toate devine depresiv el nevand nici un scop

| Drimmero a răspuns:

Epilepsia si depresia reprezinta bolile secolului 21,, dar cancerul pare sa le intreaca pe toate!

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate nu.
Cati dintre cei care se considera depresivi primesc un diagosnic si sunt tratati de un specialist?
Daca esti trist mai multe zile, nu insemna ca esti si depresiv, Oamenii au prostul obicei sa-si dea singur diagnostic pentru orice boala sau apeleaza la doctor Google.
De multe ori autocontrolul poate ajuta!

| Deaad a răspuns:

La nivel psihic, e cea mai raspandita si cea mai nenorocita.
Nu stiu de ce e.
Odata cu aparitia lumii moderne, a iesit la iveala si depresia.

| Divy a răspuns:

Bolile secolului 21 sunt: ipocrizia și izolarea big grin