| rememberme24 a întrebat:

Este dovedit ca fiecare om are propriul mod de gandire:fiecare persoana percepe viata diferit fata de ceilalti din jurul sau...De aici si intrebarile mele:
Ce inseamna pentru voi fericirea? In ce imprejurimi va simtiti fericiti, relaxati si uitati de probleme?
Raspundeti din puctul vostru de vedere (pur subiectiv). Vreau sa aflu cat mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Eu sunt fericita ca traiesc aceasta viata minunata si pe langa asta vin si alte "suplimente" ca sa zic asa,care imi dubleaza,tripleaza fericirea pe care o am in acel moment, cum ar fi: persoane dragi, vremea frumoasa, plimbari, vacante, o mancare buna, un suc bun, soarele si muuulte alte lucruri care sunt bucuriile vietii. Viata e cel mai minunat lucru, ea sta la baza fericirii noastre, a tuturor si merita traita secunda cu secunda, clipa cu clipa...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand conduc un camion sau autotren ma simt ca in paradis, am numai drumul in fata mea si o coada de masini care merge dupa regele soselelor pe drumurile nationale laughing, pe autostrada ma pot depasi pentru ca sant 2 benzi pe fiecare sens.

| thegatekeeper a răspuns:

Din punctul meu de vedere, fericirea nu are nimic de-a face cu bunurile materiale sau cu succesul in cariera. Ma simt fericit cand invat ceva nou, cand ajut pe cineva fara sa mi se ofere altceva in schimb in afara de recunostinta, cand sunt in natura, departe de civilizatie, cand scriu, cand calatoresc, cand reusesc sa creez ceva etc.

| Mădă0611 a răspuns:

Daca am liniste (adica sa nu ma deranjeze nimeni, nici la propriu nici la figurat), curatenie, lumina/Soare/cer senin, caldura, muzica preferata, flori, dulciuri de rontait, si siguranta, sunt cea mai fericita. Daca n-ar fi periculos sa ma plimb singura prin natura, ar fi si asta, uit de lume, dar e periculos si daca nu sunt singura, n-are rost, nu poti uita de lume cu lumea langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericire thinking atunci cand ai liniste interioara,echilibru,te poti deschide in fata unei persoane,intalnesti aceea persoana ''potrivita'''in viata ta-un fel de ''suflet-pereche''(nu este vorba doar despre o relatie de iubire ci pur si simplu de o relatie SINCERA/bazata pe SINCERITATE,prietenie,devotament,iubire pprieteneasca...), familia iti este fericita si sanatoasa, ai sansa sa ''explorezi viata'', sa calatoresti sau sa faci ceva ce-ti place, sa scapi de monotonie, sa ai un serviciu bine platit care sa-ti placa...

Pentru moment ca sa fiu fericita as avea nevoie de o ''escapada'' pe care de altfel o planific... happy

| pci27 a răspuns:

Simt că sunt fericită dacă învăț ceva nou, când ajut pe cineva ( mai ales dacă are nevoie), dacă e liniște în jur și, mai ales, atunci când fac diverse activități care îmi umplu sufletul de bucurie, mulțumire. Mă simt fericită dacă cei din jur mă acceptă, mă apreciază, îmi sunt alături și mă înțeleg.

| eu4you a răspuns:

Fericirea? De cele mai multe ori, este doar o iluzie, si de putine ori reusesti sa fii cu adevarat fericit.
Eu ma simt cu adevarat fericita cand citesc, cand descopar lucruri noi sau cand imi dau seama ca sunt diferita si ca sigur exista oameni care sa ma aprecieze intr-o zi.