| DenissaDeea a întrebat:

Este grea operatia de cezariana? Care sunt riscurile cezarienei? A trecut cineva prin asa ceva? As vrea sa ii pun cateva intrebari in privat, daca doreste sa imi raspunda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Denissa, eu am trecut printr-o astfel de operatie. Nu e cazul sa te sperii, pentru ca e o operatie simpla, care in mod normal decurge fara probleme. Trebuie sa ai grija sa informezi medicul care te opereaza daca esti alergica la ceva, pentru a nu avea surprize neplacute pe masa de operatie. Daca doresti, putem lua legatura in privat pentru mai multe informatii.

2 răspunsuri:
| alexa_4912 a răspuns:

La cezariana nu te adoarme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cezariana are rol terapeutic pentru mamica care nu poate naste pe cale naturala, iar medicul curant este in masura sa aplice o astfel de tehnica. Mai nou si celelalte mamici care nu au probleme cu nasterea normala sau pozitia fatului ori fisuri ale placentei, afectiuni ale glandei endocrine, etc., opteaza pentru aceasta tehnica.
Durerea apare dupa nastere in comparatie cu durerea din timpul nasterii normale.
Orice interventie chirurgicala prezinta riscuri mai mari sau mai mici.
Pentru mai multe informatii adreseaza-te unui medic ginecolog sau chirurg.
Sanatate.
Pa, pa.