| anonim_4396 a întrebat:

Este legal ca cineva sa taie copacii din padure pentru a-si construi casa? De cativa ani in padurea de langa mine se intampla asta. Nu cred ca e legal ce fac ei, nu cred ca locul acela le apartinea. Asta ma scoate din sarite. Dupa ce ca mai avem o mana de paduri, acum e la moda sa tai copacii si sa-ti construiesti casa in padure.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate e pedure privata. Dar si asa se taie pomi, numai cei ce sunt marcati de Ocolul Silvic.Ar trebuii, facuta o sesizare catre Ocol, sau si mai bine:informata presa sa se intereseze daca se tai Legal sau Nu!

| DarQueen a răspuns:

Păi, poate a plătit pentru lumnele respective, caz în care, e legal.
happy
Pentru lămuriri, întreabă pădurarul.

| anda06anda a răspuns:

Nu este legal! Daca vrei sa faci ceva in legatura cu asta uite aii un site : http://www.anpm.ro/contact-53