| 2542 a întrebat:

Este oare un om social vulnerabil dacă nu are bani de ţigări? De exemplu cineva nu are bani de ţigări atunci este oare această persoană social vulnerabilă dacă nu are bani pe ce se cumpăra ţigări

4 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Păi mai întâi de toate ari un viciu de întreținut. Faptul că este sau nu sociabil nu țigara îl definește că este sociabil sa fim serioși ne prostim rău...nu te face mai înțelept sau inteligent țigara din potrivă îl prostește pe om îl îmbolnăvește pe om și-l sărăcește țigara nu este ceva ce-ți ridică statutul in societate și spune despre tine da uite el fumează are bani de țigări și prin asta eu gata îl definesc pe omul ca un om "Matur" " descurcăreț" că are și el bani de țigări de fapt are bani pentru prostie și își bate joc de sănătatea și viața lui și sufletul lui corpul lui.

| 1onur a răspuns:

Este felul în care eu văd și înțeleg viața eu nu-i judec pe oamenii are au vici și fumează sau consumă alcool și alte substanțe le respect decizia și felul în care vor ei să-și trăiască viața cu țigări băutură ce mai consumă ei de regulă de zi cu zi.

| 1onur a răspuns:

Eu nu consider că dacă un om nu are bani de țigări este vulnerabil din potrivă eu cred că are nevoie și de un ajutor fiindcă am ajuns la concluzia că fumători nu fumează din plăcere și din disperare necazuri stres supărări nemulțumiri au fost amăgiți răniți viața nu așa fost roza pentru ei și nici ușor așa că ce au făcut? Sau ascuns după țingări și-au pus în țigară toată durerea și-au pus în țigară oful și-au pus în țigară totul acolo este soluția la necazul lor la problema lor acolo își găsesc ei refugiul acolo își găsesc ei adăpostul acolo își găsesc ei liniștea acolo își găsesc ei plăcerea de moment bine înțeles dacă ar fi fost pe termenul lung Nar mai fi cumpărată nici un pachet după pachet eu i-am înțeles într-un final pe oamenii ăștia care fumează dar îmi pare rău cu Adevărat pentru ei...

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă nu are bani de țigări să nu mai cumpere, simplu.