| RAY a întrebat:

Este scopul vieti in ziua de azi este sa aduni banii sa cumperi cel mai nou gadget? la cati anii va schimbati electronicele?

12 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Nu neapărat, fiecare om are alt țel în viață, și de cele mai multe ori n-avem un țel suprem ci doar țeluri mici pe care ne străduim să le atingem. Îl lipsa un țel viața nu are sens, nu contează cât de importan e țelul respectiv, sau cât impact are dacă rezultatul acelui țel e fericirea. Totuși fericire e un fenomen subiectiv și relativ, de-asta și nu poate fi un scop în sine deoarece un om care caută fericire nu o va găsi, deoarece fericirea e un efect, iar cauza fericiri e împlinirea țelului.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu un scop neaparat,dar o prioritate high pentru majoritatea.
Majoritatea oamenilor,din pacate, sunt materialisti.
Stiu idioti care muncesc luni in sir, ca sa isi cumpere nu stiu ce telefon.
Il schimb cand nu am chestii mai importante in care sa bag banii, sau cand e stricat, etc.

| ShaOfHatred a răspuns:

Pai sunte de acord doar cu chestia ca traim ca sa facem bani. Daca n-ai bani, esti 0 deeeeci, da, bani e viata happy
Imi schimb telefonul cam la 3 ani sau cand nu mai merge.Primul telefon cu touchscreen pe care l-am avut, l-am tinut pana in liceu.Pe vremea aia, un telefon cu touchscreen cat degetul tau mic de mare era ca aurul.
"Cine cheltuie mai mult, de fapt cheltuie mai putin"

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi schimb telefonul o data la 2 ani si vibratorul o data pe an.
Nu asta e scopul vietii mele, ci motivatia.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Foarte importanta informatia cu vibratorul

| ShaOfHatred a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca scartaie, pune niste ulei si ii ca si nou. Si nu ma refer la telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Uleiul de cocos ar fi bun? Telefonul nu conteaza, daca se strica il inlocuiesc cu un Nokia 1011, pana imi iau altul, pe cand de vibrator trebuie sa am mare grija.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,uleiul de cocos e foarte bun datorita compozitiei mult mai lubrifiante si a mirosului mai placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asta e scopul vietii. Nu pun mare accent pe electrocasnice, atata timp cat functioneaza cum trebuie nu vad de ce le-as schimba. Nu stiu exact la cati ani le schimba ai mei.

| Scarbo a răspuns:

Scopul meu este sa adun cat mai multe cunostinte, si sa traiesc cat mai multe senzatii, indiferent daca ma fac fericit sau nu.