| RAY a întrebat:

Este SUA cauza răului mondial? ce parere aveti despre influenta americi asupra lumi? despre cultura lor? politica? religie?

aici sunt rezultatele https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Americanism

ma cam uimeste uk

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Americanii au jefuit toate tariile sarace asta fac si in prezent la fel si Occidentul. Mariile puteri vor ca Romania sa ramana groapa de gunoi a europei ca sa profite, soldatii americani veniti in tara spun ca au venit sa ne apere de rusi hai sa fim seriosi ei au veni sa isi apere resursele care au mai ramas. SRI nici nu mai apartine poporului roman apartine SUA ei stiu absolut tot ce se intampla aici valabil si in celelalte tari.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

SUA, Rusia, Coreea...

| SG1995 a răspuns:

"Este SUA cauza răului mondial?"

Nu!

"Ce parere aveti despre influenta americi asupra lumi?/"

Depinde, fiecare state are o anumită influență culturală și politică asupra altor stat, uneori acea influență poate fi bună, alteori rea.

"Despre cultura lor, politica, religie? "

Același lucru care l-am spus și mai sus, nu e nici cea mai rea, nici cea mai bună țară, dar datorită faptului că au profitat de țarile slabe economic, ca toate marile puteri capitaliste de altfel au ajuns la un standar economic care cu greu poate fi depășit, iar asta o face cea mai "puternică" țară.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da 11 septembrie 2001 iti pare cunoscut, tot ei au musamalizat si inscenat totul ce fac ei in Afganistan e mai mult decat razboi e jaf.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

America e de rahat cu toate conditiile si banii pe care ii au, sunt prosti, isi baga nasul peste tot in lume ca de evreii au creat SUA si tot ei o conduc.