| flory_5471 a întrebat:

Esti multumit/a de viata ta?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, in general, da! Dar nu totul poate fi roz si in viata oricarui om apar probleme fie de sanatate, fie financiare, sentimentale, etc.Trebuie totusi sa nu ne piedem speranta, sa luptam pentru. ceea ce ne dorim cu adevarat si trebuie sa ne multumim cu ceea ce avem si sa ne bucuram din plin de fiecare clipa, viata e frumoasa ca un trandafir, dar are si spini, oricum noi suntem responsabili de viata noastra, de faptele noastre, insa sunt multe lucruri care nu le putem schimba.
Am avut si eu ca orice om momente frumoase, dar si probleme, fie de sanatate, fie am suferit din dragoste, dar am trecut peste toate cu bine.
Increderea in mine, cei dragi, prietenii m-au ajutat de foarte multe ori. E bine sa ai pe cineva alaturi de tine, sa nu fi singur pe lume.Si sa avem credinta.Viata e trecatoare, dar trebuie sa avem grija ce si cum procedam in diferite situatii.
Pana la urma viata e cel mai frumos dar si trebuie sa o pretuim, nu poate fi totul perfect pentru.ca nimeni nu e perfect.Chiar si cel mai frumos si cel mai bogat om din lume se confrunta cu diferite probleme.
Numai bine!

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Se putea si mai rau asta e clar.Am avut cateva tentative de a incerca viata de dincolo(nu sinucigase, Doamne fereste) dar se pare ca trebuie sa mai tai frunza la caini pe aici.Pana am trecut prin destule chestii la limita cu moartea, asa ca am devenit cam impasibila la acest subiect

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sti cum e. viata tu ti-o faci, factorii externi ce iti influenteaza viata cu toate ca multi spun ca sunt foarte importanti nu e chiar asa.Viata ta esti tu. Tu cu manauta ta ai ajuns unde ai ajuns, ai facut ce ai facut.Multumiti cred ca majoritatea ar trebui sa fie cu toate greutatile ce exista, cu toate problemele de orice natura ce ar exista.Si daca nu esti multumit atunci faci ceva, nu exista nu pot face ceva ca sa schimb ceva, exista nu vreau sa fac ceva. Oricum sunt 2 planuri, cel sufletesc care tu ca si poersoana nu ai multe de facut, si cel material unde trebuie sa te stradui ca sa sa reazlizezi ceva, sa ai ceva.Eu sunt bine in pielea mea ca raspuns direct la intrebarea ta.Bafta!

| Libelle a răspuns:

Se putea si mai bine, dar na trebuie sa ma multumesc cu ce am.

| BRG a răspuns:

Nu

| BRG a răspuns:

În principiu trebuie să ne mulţumim fiecare cu viaţa, pentru că viaţa vine de la Dumnezeu, dar important este să fim mulţumiţi cu ceea ce avem, cu ceea ce sînte-m şi să trăim viaţa într-un mod aprobat de Dumnezeu, celui care aparţine de fapt viaţa noastră.

| Narfundo a răspuns:

Nu ma plang.

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Nu.
Am avut multe probleme peste care am trecut cu bin.
Dar ca orice adolescent am multe chesti care ma deranjeaza la mine si la persoana mea.
Pur si simplu incerc sa iau numai partile bune.
big grin

| @ll3xXx@NdR@ :x a răspuns:

Hmm buna intrebare! nu pot spune ca sunt multumita in totalitate dar acum sunt putin mai implinita decat anul trecut sau acum 2 ani. am vazut ca viata merita traita si ca toti avem defectele noastre dar trecem peste ele.viata nu e nici roz nici neagra. e asa cum neo facem noi.

| carhartt a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. Sunt la o varsta la care nu-mi pot permite ce-mi doresc(nu doar pe plan material) si nu sunt atat de multumita de ce mi se ofera. Totusi, intotdeauna e loc de mai bine. Altii si-ar dori o viata ca a mea, eu mi-as dori o viata ca a altora, etc.