| Molusca a întrebat:

Ești nebun/nebună dacă vorbești singur/singură?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai pus întrebarea denota ca nu ești nebun și ca ai conștiința, ești rațional,, încă ".
Deci; nu ești nebun,, dar dacă ți se pare ca vorbești cu dumnezeus, atunci da; ești nebun, dar sunt alți mau nebuni ca tine, care te " bate " la nebunie.

Un om nebun e atunci când nu mai are conștiința, nu știe ce se petrece în jurul lui /ei, nu mai este în deplinătatea facultății mintale, nu deosebește binele de rău, raul de bine.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, doar ca nu te controlezi.

| Mosotti a răspuns:

Nu esti nebun daca vb singur, faptul ca ai fi, e o inventie nefondata a nu stiu cui fara nici un argument sanatos.

| Mayhem666 a răspuns:

De monolog ai auzit?

| SG1995 a răspuns:

Depinde. Eu obișnuiesc să gândesc cu voce tare, dacă porți o conversație cu cineva inexistent pe de altă parte, e clar.

| Dismally a răspuns:

Depinde, daca realizezi ca vorbesti singur nu esti, daca nu realizezi atunci esti cu siguanta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil. Dar un pic de nebunie nu strică. happy

| isemilia a răspuns:

Depinde. Una e sa te pregatesti de o prezentare, de un examen sau altceva (cu alte cuvinte, sa fii constient de ceea ce faci si sa o faci cu intentie) si alta e sa vorbesti singur ca in o manifestare a unei boli psihice. (sa nu realizezi ce faci, sa nu poti controla asta etc)

Răspuns utilizator avertizat