| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 11 dar nu sunt prea cumunicativa si imi fac prieteni greu uni colegi de la mine di clasa nu au obraz si ma adaptez farte greu cu copi noi.Imi dati va rog niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Tu trebuie sa inveti sa accepti pe toata lumea asa cum este,nu sa-i judeci,pentru ca noi oamenii nu putem sa fim toti la fel,unii sint buni, iar altii rai, si intr-o colectivitate de ex. cum e scoala tr sa te acomodezi cu tot soiul de caractere.nu ai voie sa te retragi de ei,sa nu te joci cu ei,indrasneste sa fii mai vesel,sa-i intrebi de lectii,de jocuri,de filme,carti,diverse,si incearca sa le raspunzi si tu frumos, nu-i privii prin ochiul de judecator, pentru ca la virsta asta e un pic prea de vreme.egal cu ce intrebari vei incerca sa te apropii de ei,fa-o pentru ca nu ai voie sa te izolezi,nici sa te crezi necomunicativ, inhibitii la ani tai nu au ce cauta, ca sa nu-ti faci un motto din obiceiul acesta si pe urma sa ai probleme psihice

1 răspuns:
| sysy13498 a răspuns:

pei... ciudat comportament dar se poate remedia... bagate in grup cu ei, vb cu ei, iiesi afara cu ei si fi mai comunicativa funda pls :X si succes!