| anonim_4396 a întrebat:

Eu am aproape 16 ani, 1, 72 inaltime 62 kg fac Basket de 5 ani, consider cas mic de statura as mai vrea sa cresc ce sfaturi imi dati?

4 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Inoata! inotul te va ajuta sa te dezvolti mai repede!

| Dorinel a răspuns:

De fel inotul este bun in cresterea staturi si exercitile la spalier sunt bune...

| mioara a răspuns:

Dragul meu nu prea ai ce sa faci dar ai timp destul pana la 25 de ani sa crestii.

| conflict a răspuns:

Uneori nu ne putem opune naturii.Inaltimea depinde si de gena, aparent nu poti spune ca 1, 72 e o inaltime mica (mai ales la 16 ani), cum ar fi ca fiecare sa ajunga la inaltimea dorita?
Nu o lua in nume de rau, nici nu ne cunoastem...deci,n-as avea nici un interes sa te complexez sau sa te descurajez.Sunt sigur ca vei mai creste in inaltime, chiar si nepracticand sport, dar sa nu crezi ca daca faci baschet sau inot vei fi vreun Muresan.
O zi placuta!