| 888Felix666 a întrebat:

Eu nu am predat manualele la timp dar eu le am acasă ce mi se poate întâmpla?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti va veni acasa scrisoare sa mergi sa le predai sau sa le platesti.

| sierra1 a răspuns:

Mergi mâine la școală și le predai, asta se poate intâmpla

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde in ce clasa esti, si cum se descurca scoala respectiva cu evidenta cartilor.
Eu in clasa a 12-a imi amintesc ca am avut de inapoiat/achitat cartile disparute din clasa a 9-a si pana atunci. Aveam pe acasa cateva, aveam si dubluri. Le-am dat, am dat si pe la colegi, cine nu le avea, putea plati contravaloarea lor, care era mica.
Deci nu o sa fie probleme. Tine-le acasa pana cand ti le cer ei.

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa le predai pana se termina scoala, mai ai timp