| Mosotti a întrebat:

Eu nu prea pricep ceva, in Gaza s-a zis "civilii din nord sa plece in sud".

Unde draci pleaca aia?! Ca sudul e deja locuit, unde stau, unde mananca, din ce bani mananca, unde se spala?!

Dupa aia "civilii si din sud sa evacueze zona", adica toti si nordu si sudu acum, sa plece, iar, unde?
Zau daca inteleg ceva din ce fac evreii astia.

In Ukraina aveau unde se duce in ditamai Ukraina si unde e atinsa doar infrastructura energetica.
Plus ca si la aia, daca nu ai curent, nu mai ai nici apa la blocuri, cum tragi apa la toilet? Cum te speli, cum te incalzesti, stai sa vezi acum iarna ce vine.

In Gaza nu ai unde te mai duce, nu e ca Ukraina.
Vad in Gaza civili raniti, copii, ii duce in nu stiu ce cladire zici ca e spital, dar ce spital or mai avea aia? De unde mai au si curent electric? Ca au, am vazut.
De unde medicamente si tot ce trebuie?

De ce nu se trimit f multi soldati sa termine punctual doar soldatii hamas, in buncare, etc, ca vad ca sunt imbracati in soldati cu din aia neagra pe fata.
De ce sa dai in tot blocu sa omori civili, doar ca hamasii sunt la subsol sau in apartamente unele? Du-te direct acolo in ap alea.

Si netanyahu asta nu are minte neam.
Asa cum nici rusii n-au, de au atacat blocurile civililor, le ataca curentul, etc.

Cum ar fi de ex ca tot nordul Bucuresti sa vina in sud?! Doamne fereste, or sa stea pe strazi ca aurolacii, ca nu au unde sta, aurolac le mai lipseste si gata treaba.
Bani de unde ai sa cumperi? Ca aveai munca in nord, aici au astia de aici, nici sa munca nu ar avea.