| Fiction a întrebat:

Eu sunt prietena cu doua fete pe care le cheama Raluca si Marioara.Toate trei suntem in clasa a 5 a si avem 11 ani.Raluca e bogata, putin ingamfata si singura la parinti. Cealalta are mai multe surori, nu este foarte bogata si este modesta.Raluca nu o prea suporta pe Marioara si vrea sa fiu prietena numai cu dansa.Marioara se supara si astfel eu sunt ca o cutie pentru care se cearta doua fete. Ce sa fac ca sa le impac pe amandoua? dau fundita.

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Nu ai cum sa le impaci pe amandoua, trebuie sa stii sa decizi pentru tine. Gandeste-te alaturi de care dintre cele doua te simti mai bine. Cine reuseste sa te faca sa devii tu, cea adevarata?
Raluca daca este egoista si te vrea doar pentru ea, nu cred ca in viitor va tine prea mult cont de parerea ta. Oricum, daca tu le consideri pe amandoua prietene, cel mai bine este sa vorbesti cu ea si sa-i explici ca poti fi prietena si cu Marioara in acelasi timp. Este singurul lucru pe care-l poti face in acest caz, dupa parerea mea.

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Daca e putin ingamfata de mica, si bogata, este clar cum va evolua. Eu-ti recomand sa o tii aproape pe Marioara. Intr-o relatie de prietenie nu conteaza banul, ci increderea si respectul. Iar domnisorica Raluca n-ar trebui sa se bage peste celelalte relatii ale tale, este treaba ta asta.

| OanaG a răspuns:

Ce poveste fainalaughing)

Impaca-te cu amandoua, insa ai grija cu bogatasalaughing

| LucianGabriel a răspuns:

Cam nasol cazul da vezi si tu cu care te intelegi mai bine si eu cred ca ar trebui sa ramai prietena cu Marioara daca zici ca e mai linistita si astalalta mai ingamfata.Na faci si tu cum crezi ca e mai bine

| Fiction explică:

E, Raluca nu e chiar atat de rea si aproape intotdeauna imi cere parerea.Am uitat sa adaug ca sunt verisora cu ele doua si nu as vrea sa stric 'buna intelegere'dintre rude.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care dintre ele iti este mai apropiata? Vezi tu, depinde cat de putin si de situatia ta financiara. Ralucai i-ar conveni sa fie prietena cu cineva de teapa ei, dar asta nu inseamna ca isi doreste prietenia de la tine. Fii atenta si alege cu sufletul!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
ar trebui sa le arata prietenia sa vada daca n-ar avea niciun prieten mai bine ai o prietena la nevoie proverbul prietenul la nevoie se cunoaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa le areti prietenia sa vada cum e sa nu ai un prieten la nevoie sau sa ai cum e proverbul prietenul la nevoie se cunoaste