| Me_5216 a întrebat:

Eu voi avea o sora sau un frate... nu stiu inca, dar problema este ca eu am 13 ani. Nu este prea mare diferenta de varsta?

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Dragutza eu am 18ani si am un fratior de 6ani, daca la tine e diferenta mare eu csmzhee heestai linistit/atonguecand se va naste iti va fi foarte drag/a, bebelusii sunt adorabili, pe urma cand mai creste u o sa ai grija de el sau de ea, o sa-i acoperi prostioarele cum fac euwinking

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Varsta nu este o problema, cu atat mai putin un obstacol in ceea ce priveste intelegerea, ori relatia dintre frati. Gandeste-te ca e o bincuvantare de la Dumnezeu, prin urmare, e un motiv de bucurie vie, de satisfactie sufleteasca. O sa fie rasfatatul/ rasfatata familie, il /o vezi cum creste, ii observi primele tentative in ceea ce priveste mersul in picioare si vorbitul. E un lucru magnific, mirific.happy

| darrio2007 a răspuns:

Nu este o diferenta chiar asa mare. Ti-e teama ca va trebui sa ai grija de ea(el) cand parintii vor fi plecati? Oricum, felicitari si sa va aveti ca fratii.

| nobody_9468 a răspuns:

Uiii... ce fain:X
Eu vreau o surioara si mama nu vrea si tu te plangisad?
Intodeauna am vrut o sora pentru a o invata ce si cum sa faca, sa-i dau lectii de stil, machiajhappy. Nici nu-s tii cat regret ca am un frate, un animal de frate antipatic si nu o sora finutza ca sa o invat cu baietii...

Bafta.Priveste parte plina a paharuluiwinking

| L a răspuns:

Nu este diferenta prea mare, eu am un frate care este cu 13 ani mai mic decat mine.`Important este sa va intelegeti.`

| kaya a răspuns:

Nu conteaza diferenta, conteaza sa ti la el/ea si sa il/o iubesti. E o bucurie sa ai un frate sau o surioara asa ca nu iti fa griji o sa te obisnuiesti.Numai bine si multa sanatate pentru toti.

| jony a răspuns:

Copii, copii si haine rele, pai si eu am 4 frati cu mine 5 am 22 de ani si toti is tot peste zece ani mai mari ca mine si de asta ne intelegem foarte bine, e si normal suntem frati, nu conteaza varsta, sa fie sanatate si noroc! Nu mai bine! Si bucurate de fratiorul sau surioara ta si ai grija de el sau ea.Va doresc Sanatate! Si bucurii!

| andreiyo50 a răspuns:

Diferenta de varsta nu e prea mare.

| erny a răspuns:

Intre mine si sora mea sunt 9 ani diferenta si din punctul meu de vedere cu cat mai multi cu atat mai bine... adica o sa te intelegi bine cu ea/el. eu ma inteleg foarte bine cu sora mea