| haiZI a întrebat:

Exista cazuri in care crima poate fi motivata?
Daca credeti ca da, ex va rog.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bineinteles. Este vorba de autoaparare. Cand in joc este viata ta sau a copilului, sotului, s. a. m. d., si nu exista o alta cale de scapare, atunci da, crima (desi nu e neaparat nevoie sa se ajunga chiar pana acolo, poti sa opresti pe cineva doar ranindu-l, imobilizandu-l) poate fi justificata/motivata.

| Roxy a răspuns:

Poate fi cazut de autoaparare.sau boli psihice.adica cand esti bolnav mintal si pentru cateva minute iti pierzi capu si faci o prostiehappy
de obicei pe cei care au facutbo crima si erau bolnavi psihic ii trimiteau mai repede la ospiciu decat la inchisoare.
sau in cazul in care nu ai vrut sa omori pe cineva.gen ai adormit la volan si ai dat peste o persoana.nu ai ucis intentionat.
Sunt o gramada de cazuri in care crima poate fi motivata...
doar astea mi-au venit acum in mintebig grin

| Niinuuu a răspuns:

Atunci cand este in autoaparare