| AndreeaPink14 a întrebat:

Exista iele?:)). Lamuritima si pe mine! http://www.youtube.com/watch?v=cTsVrsL2JwE

Răspuns Câştigător
| Nicoleta99_2733 a răspuns:

Elele sunt făpturi feminine supranaturale din mitologia românească, foarte răspândite în superstiţii, cărora nu li se poate stabili însă un profil precis, din cauza inconsecvenţei folclorului; totuşi, forma mitologică preferată este a unor fecioare zănatice, cu mare forţă de seducţie şi cu puteri magice, cumulând atributele Nimfelor, Naiadelor, Driadelor, întrucâtva şi a Sirenelor. Se sugerează ca ar fi posibil ca in trecut sa fi fost preotesele unei zeităţi dacice...deci daca zice ca,, sunt'' inseamna ca EXISTA. Spert ca te-am putut ajuta. funditabatting eyelashes?laughingrolling on the floor

2 răspunsuri:
| Cåpåċεl a răspuns:

Eu as crede ca exista pentru. ca mama mi-a povestit ca a vezut una dar...nu cred pana nu vad.

| Cåpåċεl a răspuns:

Vazut*